GenelOku ve Düşün

Bedene Bakarak Hayatı Okuma

bedene bakarak hayatı okuma

Eril ve dişil prensipler doğrultusunda vücudumuzdaki işaretler bize müneccim olmadan da hakkımızda bilgiler verebilir. Nasıl mı?

Yüzdeki renk değişimleri duygusal durumlar yaşadığımızın göstergesidir. Bunun bilinçaltı ve fizyolojik bedenimize yansıması yüzdeki beyazlaşma yaşadığımız olayı sindiremediğimizi gösterir. Yüzümüzün kırmızı renkte olması kalp ve dolaşım sistemi ile ilgili problem yaşayabileceğimizin işaretidir. Yüzünüzün yeşile dönmesi safra kesesinde bir soruna işaret eder. Siyahlık ve gözaltı morlukları böbrek ve mesaneye işaret eder. Sarı bir yüz ise midemize baktırmamız gerektiği ile ilgili uyarılardır.

Eril ve dişil prensip doğrultusunda yüzün sağ tarafı eril, sol tarafı dişil tarafı temsil eder. Gözaltı duyguda baskıları, elmacık kemiklerinin üst kısmı mideyi işaret eder bu da karar uygulama gücünü ifade etmektedir. Elmacık kemiklerinin alt kısmı akciğerlerini ve hayatın içinden alabilme kabiliyetini gösterir.

Burun kalbini, burun kemiği omurgayı işaret eder. Hayata karşı duruşumuzu temsil eder. Arkana yaslanacak kişiyi hissetmek ve duyduğun güven yansır.

Alt dudak bağırsak, üst dudak mideyi temsil ediyor. Dudak altı boşluk cinsel alanı ifade eder. Çene mesaneyi gıdık safra kesemizi gösterir.

Alnımız karaciğeri, iki kaş arası dalağı temsil eder.

Alt dudakta çatlak varsa kuruluk varsa kalın bağırsak susuz kalmıştır ve sindirim zorluğu yaşıyordur. Bunun bilinçaltı yansıması da ‘bırakamama’ duygusudur.

Yüzdeki benler bulundukları bölgeye göre enerji akışındaki tıkanmaya işaret eder. Sol taraftakiler anneden, sağ baba tarafından kaynaklı enerji tıkanıklıklarıdır.

Gözler anlayış ve bakış açımızı anlatır. İri gözlü biri bütünü görüp, bağlantı kurma yeteneğine, küçük gözlü biri ayrıntıları görüp, detayları fark etme yeteneğine sahiptir.

Burun en önde, öne çıkma, ünlenme, kendi alanında ün yapma isteğini belirginleştirir.

Genel manada yüzümüz üç bölümden oluşur. Kaşlar ve burun orta, burun dibinden çene ucuna kadar alt bölüm, saç dibi ve kaş arası üst bölümü işaret eder.

Üst bölüm ön planda ise zihin ve aklın yoğunlukta kullanan, orta bölüm önde ise duygularınla hareket eden, alt bölüm ön planda ise hırs ve egosu yüksek bir birey oluyor.

Şimdide tüylenme bölgelerine bir bakalım:

Çenede tüylenme mesane problemi yaşadığımızın işaretidir. Bıyık bölgesi hormonları işaret eder, eril prensipli kadınlarda tüy oranı yüksektir.

Yanakta tüylenme ise akciğerlere de bil baktırmak gerek diyordur.

Ayaklarımıza bakalım; ayak hayatın içinde yol almayı, istikrarı gösterir. Sağ ayağındaki ağrı geleceğe karşı adım atamama, kaygı ve korkularımız olduğu anlamına gelir.

Sol ayak ağrısı anneden aldığın öğretiler sonucu gelecek kararsızlığı temsil eder.

Eski ayakkabınıza bakın tabanın hangi bölgesinde daha fazla arınmışlık var?

Ön, burun kısmı aşınmışsa çok aceleci bir tavra sahipsiniz. Özellikle hadi, çabuk, hızlı kelimelerini kullanırsınız.

Çocuklarda genelde ön kısım aşınır. Çocuklarda bu durum doğaldır. Sağ dış yanı yıpranmışsa

Gelecek ve otoriteye karşı öfkeyi gösterir. Babaya karşı öğretilerine öfkelidir.

Sol taraf aşınmışsa geçmişe, anne öğretilerine öfkesi vardır.

Topuk kısmı korku kaynaklıdır. Mesane, prostat, böbrek rahatsızlığı olur.

İç kısımda aşınma bağırsakla ile ilişkilendirilir bize sindirilememiş duygularınız olduğunu söyler.

Ellere geçelim; Ellerde kaza ve kesikler kendini suçlama isteğidir. Sağ taraftaki yanıklar öfke ve kızgınlık belirtisidir. Vücutta iltihap da öfkeyi temsil eder. Bunun içinde sivilceler de yer alır. Ergenliktekilerin öfke ve sivilce oranı ilişkisini de bağlayabiliriz.

Siğiller kendini onaylayamama, yeterince güzel bulmama değersiz hissetmedir.

Parmaklarda başparmak aklı ve zekâyı temsil eder. İşaret parmağı ego ve kişisel alanımızdır. Orta parmak harekete geçmek ve ilerleme alanınınız olduğu için bu parmaktaki kesik ve yanıklar engel ve korkumuzu yansıtabilir. Serçe parmak sevgi duygularımızı ifade eder. Yüzük parmağı ise ortaklık ve evlilik ile ilgili yansımalarımızı gösterir.

Buradaki kesik, yanık, kaza gibi denk gelen hizalamaları okuma yapabilirsiniz.

Dişlere baktığımızda, üst dişler eril, babadan gelen miraslar ve akrabalarla ilgilidir. Alt dişler dişil, anneden gelen durumlar ve maddiyat hakkında bilgiler verir.

Gelecekle ilgili olan sağ tarafta çiğneme yapma eril, baba ve otorite gündemi oluşturur.

Geçmişle ilgili olan sol tarafta çiğneme anne, kadınlar, bedendeki dişil organlar, madde ve para ile ilgili mesajları bize anlatır.

Alt çenedeki dişlerin sıkışıp üst üste binmesi günlük akışın yoğunluğu, maddi sıkışıklık, anne, kız kardeş gibi ilişkilerde bağımlılık görüntüsüdür. Dişçide düzeltilen dişlerle bu işlerin de düzene girdiğini görmek ilginçtir.

Dişlerin hafif aralıklı olması maddi konuda rahatlığa çok aralıklı olması kadın ve anne ile mesafeli, soğuk olmasıdır. Yavaştır ve hayatın içinde harekete geçemez.

Üst çenesindeki dişlerin üst üste binmesi gelecekle ilgili konularda istenilen ilerleme olmaması, başkalarına öncelik tanımayı gösterir. Fazla aralık olması baba ya da eşle bağ kuramamayı gelecek hedeflerindeki gevşekliği gösterir. Fakat hafif aralıklı üst dişler şans ve fırsatların yoğun olduğu adı üstünde şanslı kimselerdir.

Diş sıkma, gıcırdatma baskı hissetme, çocuklarda gıcırtıma yine anne baba kavga ve şiddetine şahit olma, kaygı durumları ile ilgilidir.

Diş ağrısı karar alamama ve bir konuda suçlamadır. Diş iltihabı da öfke ile bağlantılıdır. Hangi tarafta olduğu sebebini belirtir. Baba, anne, eş, kayınvalide… Eril taraf, dişil taraf… Hadi sen de kendi okumanı yap.

Yazan:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.