GenelOku ve Düşün

Enerji Bedenleri

Günümüzde sadece deri ve organlardan ibaret olmadığımızı artık herkes biliyor. Hiç tanışmamış olanlar için gelin kısaca bu fiziki beden dışında bize bağlı enerji bedenlerimizi de tanıyalım. Fiziki bedenimizi saran, gözümüzle direk göremediğimiz enerji alanına aura denir.

Aura canlıların bedenlerinden yayıldığı kabul edilen ışık, renk, alanı olan elektromanyetik alandır. Dönemsel olarak, ruh halimize göre farklı renklerde gözükür. Fiziksel olarak bu Kirlian fotoğrafçılığı ile görüntülenebilmektedir. Evet, enerji bedenimizi görüntüleyebilen bir kamera mevcuttur. Görünebilen, her birinin yoğunluğu diğerinden daha az olan yedi katman vardır.

Fiziki bedenimizin üstünde eterik beden vardır. Bu ilk katman fiziki bedenden birkaç santim dışarıya doğrudur. Zevk, acı ve diğer duyularımızı etkileyen bedenimizdir. Eterik beden organizmaya bağlı olduğundan ölümlüdür. Eterik bedene birinci çakra da denir. Mavi ve gri arası bir rengi vardır. Bilinçaltımız da bu bedene dâhildir.

İkinci katman duygusal bedendir. Hareketli bir yapısı olup, duygusal kısmımızı yönetir. Çok renklidir ve bedenden iki buçuk ile on beş cm arası uzaklıktadır. Kendimizle ilgili hissettiğimiz duygular bu bedenin dengesini oluşturur. Buna sakral çakra da denir. Blokajlarımızın olduğu kısımlar hareketsiz ve karanlık gözükmektedir.

Üçüncü katman zihinsel bedendir. Düşünceler, farkındalıklar ve sezgiyi barındırır. Fiziksel beden ile arasında yirmi santim genişleme vardır. Üçüncü çakramız olup, kişisel gücümüzü temsil eder. Duygu, zihin ve eterik bedenlerimizin toplamı kişiliğimizi oluşturur.

Dördüncü katman astral bedendir. Çok renklidir. Rüyalar, sevgi ve neşe ile ilişkili olup mücadele ve acı da bu bedenin etkileşimindedir. Fiziki bedenden otuz santim kadar genişleme mesafesi vardır. Kalp çakramız ile bağlantılıdır.

Şifa enerjisi, evrensel sevgi bu katmandan gelir. Astral seyahat diye duyduğumuz olay bu beden ile yapılan ayrışmadır. Uyku ile karıştırılır ama pratikte astral beden ayrılır. Ayrılan ruh sanılıp kişi korktuğunda bu pratik gerçekleşememektedir. Korku bu bedeni özgürleştirmeyi engeller. Yönetilerek bilinçli seyahatler yapılabilir.

Beşinci katmana atmik beden diyoruz. Bu beden kırk santimden daha geniştir. Yüksek benliğimiz ile bağlantı kurabildiğimiz bu bedene kutsal eterik model de denir. Boğaz çakralarımızla bağlantılıdır. Mavi ışık balonu şeklinde gözükür. Tüm boyutların ve paralel evrenin farkında olan bu beden ilahi bilge halimizdir.

Altıncı katman göksel bedendir. Anlayacağımız ismiyle sezgisel beden de diyebiliriz. Bu da fiziki bedenden elli santim kadar genişler. Renkli ışık ipleri halinde görüntülenir. Tüm evrenle kuvvetli bağlantıyı hisseder. Haz, adanmışlık, kutsanma, koşulsuz sevgi titreşimi bu katmanda oluşur. Gönül gözümüz, psişik yeteneğimiz, üçüncü gözümüzdür. Altıncı his diye de isimlendiririz.

Gelelim yedinci katmana yani evrensel eterik bedene ki bu da kozmik bedendir. Yetmiş ila yüz beş santim arası genişliklerde görüntülenir. Bu katmanda her şeyin üstünde olan Onunla bir olduğumuzu hissederiz.

Gelmiş, geçmiş, gelecek tüm bedenlerimizi içeren bir yumurta şeklindedir. Altın rengindedir. Eğer bu bedeni etkinleştirirsek diğer altı bedenin aurası da altın rengi olur. Kozmik beden taç çakra ile bağlantılıdır.

Spiritüel ve fiziksel bedenin birleşimidir. Bu alanda sadece birlik ve sonsuz sevgi bulunur.

Bu bedenlerin varlığı kirlian kamerası ile bilimsel olarak ispatlanmıştır. Fakat bu bedenlerin aurasını çıplak gözle görebilen insanlar da vardır. Asılolan bu bedenleri her an kullanıyoruz. Bazı katmanlar arınmamız, blokajları kırmamız ile aktif olmayı bekliyor. Yani onu parlatmamızı istiyor.

Kaynakça: Kadim Bilgelik (Kerim Ali Doğramacı)

Hazırlayan: Nysa

Enerji Bedenleri” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.