GenelOku ve Düşün

Harfoloji Nedir?

Harfoloji bize harflerin karaktere etkisini yansıtır. Numeroloji de ise her harfin sayısal bir karşılığı vardır. Bağlantılı ilimlerdir. Harfoloji matematiğe çevrildiğinde numerolojiye dönüşür.

İsmimizdeki harflerin hayatımızdaki etkisi çok güçlüdür. Her bir nokta bize evrenden aldığımız enerjinin kesilmesine sebep olabilirken, yanındaki çok güçlü bir harf kısılan enerjimizi dengeleyebilir.

O yüzden çocuğumuza isim koyarken hem anlamı güzel olmalı, hem uyumlu hem de harflerin enerjisi güzel olmalı.

Her insan, her ismi taşıyamaz. Bazı ağır isimlerin yükü bazılarına ağır gelir. Bu benim dedemin, bu benim anamın ismi diye asla çocuklara isim konulmamalı. O ismini koyduğunuz kişinin imtihanları ona da yansır. Onun hayatını yaşayabilir. Bazen çilekeş anam diye sevdiğiniz kadın ismini çocuğunuza koyduğunuzu düşünün. Onun çilekeş hayatını çekmesi muhtemeldir.

Güçlü bir harfmiş diye duyup o harfle ilgili rastgele bir şey seçmek de anlamlı değil. Diğer harflerin desteği, harfin sayısı, o kişinin soyası etkisi, uyumu, taşıyabilmesi gibi etkileri vardır. Bir harf tek başına çok güçlü iken, iki tane yan yana olunca olumsuz bir karakter etkisi verebilir. Bu kibir olabilir, kıskançlık olabilir mesela. Bu işin uzmanları bu konuda gerçekten güzel bir çalışma ile güzel isim koçlukları yapabiliyor, ismi yine siz seçiyorsunuz.

Şimdi gelelim zevkli kısma harflerin teker teker karakterlerine bakalım, tabi ki bunlar bir isim analizi için tek başına yeterli değilse de size fikir verecektir.

A: Kendinden emin, lider özellikleri taşıyan, bildiğini okuyan, çabuk sinirlenen

B: Hassas, kırılgan, içe dönüktür. Sezgileri güçlüdür. Güzelliğe ve sevilmeye düşkündür.

C: Zevkin ve rahata düşkünlüğün simgesidir.

D: Hırslı ve girişimci ruhun temsilcisidir. Güçlüklerle baş edebilen karakterler.

E: Şifacı, duygusal, karışık, iletişim sınavı

F: Patron yapılı. Sorumluluk duygusunun ve sakinliğin temsilcisidir.

G:  İnatçı bir kişiliğin sembolüdür. Dirençli yapıdadır.

H: Statü, parayı çeker. Lider olmak ister. Gelenekçidir.

I-İ: İnce ruhlu ve kırılgan bir kişiliğin sembolüdür. Aynı zamanda detaycılığı temsil eder.

J: parlak, kaprisli kişiler

K:  Yükselen bir kişiliğin temsilcisidir. Bu harfin sahibi, hayatında mutlaka başarılı olacaktır. Ama dikkat belalardan uzak durmalı.

L: Sanata yatkın, naif ve yetenekli

M: Ticarete yatkın, yoğun enerjili kişilerin sembolüdür. Manevi gücü yüksektir.

N: Sağduyulu ama değişiklik sevmeyen kişilerdir.

O,Ö: Gizemli ama azimli, duygularını dışa vuramaz

P: Kendinden her zaman emin, sakin kişilik

R: Akıllı ama kibirli

S,Ş: Güçlü, hırslı, üretken, hayalci

T: İş gücü yüksek, hayalperest, güvenilir

U,Ü: Durgun, şanslı, temkinli ve hümanist.

V: Farklı, fakat zor beğenen bir kişiliği temsil eder.

Y: Depresif, geçmişe takılı, sezgisi yüksek kişilik

Z: Araştırmacı ve zeki, prensipli

Birkaç tane isim analizi paylaşalım o zaman;

Gamze:  Bu ismi taşıyan kimselerin ağırlıkla yanakları geniş ve şekillidir. Entel ve gelişime açık kimselerdir. Duyarlı olsa da, seçtiği konuya göre doğal olarak bencil yanları da vardır. Sevecen ve sosyal olarak aktiflerdir. Pek yorulmazlar ve başlatma enerjisine fazlası ile sahiplerdir. İş hayatında ekip başı ve lider olarak seçilirler. Aşk hayatında ise gurur zindanında yaşarlar. Karşıdan beklenti içerisine girer. Biraz ketumdur. Eğitimci bir anne, tatlı bir sevgilidir.

Hilal: karışık bir kişiliktir. Yetenekli bir isimdir. Edebiyata düşkün olurlar. Kitap okumasalar bile içlerinde derin bir edebiyat tutkusu yatar. Maddi kanalları açıktır ama ellerinde pek para tutamazlar. Kargaşa, karışıklık ve çok yetenekli olmaları çabuk sıkılmalarına neden olur. Enerjisi yüksek ve etkileyicidir. Hilalimsi çocuklarına yoğun bir gen bırakır. Çocukları da onun gibi yetenekli ve şanslı olur. Şanslı ama seçememesinden kaybeder. Kazancı bol bir isimdir.

Esra: Bu ismi taşıyanların geneli esmerdir. Yüzleri güzeldir. Vücutları kilo almaya elverişlidir. Ama bu sorunu ortadan kaldıracak güçleri vardır. Duygusal ve masum bir karakteri vardır. Sahiplenici bir annedir. Ev işlerinde olması gerektiğinden fazlasıdır. Esra’yı üzenler Esra’dan daha çok üzülür. Arkadaş canlısı ve samimidir. Tembel olarak bilinseler de tam tersidir. Temizdirler. Dikkatli ve odaklı yapıları vardır. Tam olması gerektiği gibilerdir. Ne çok ne fazla.

Mustafa: Yardımsever ve özverilidir. Kariyer yapmaktan ziyade insanlara yardım etmek, onları mutlu etmek daha önemlidir. İlişkilerde karşılık beklemeden, karşı tarafın memnuniyeti, sevgisi üzerine kurar. Algılama gücü yüksektir.

Yazan: Nysa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.