GenelOku ve Düşün

Korku Tüneli !

korku_tuneli

McKamey Malikanesi

Bütün bildiğiniz korku tüneli ya da korku evi maceralarını unutun! hayatınızdaki en korkunç kabuslarınız gerçek olacak. Filmlerde bile izleyemediğiniz sahneler başınıza gelecek. Sonu gelmeyen bir tünelde yürüdüğünüzü ve bu esnada kırbaçlanarak işkence gördüğünüzü düşünün. Geri dönüş yok. Merhamet yok.  Pes etmek yok. Yardım dilemek yok. Hiçbir hakkınız yok! LA Times muhabiri bile bu ev için “En vahşisinden, en adrenalin dolusuna kadar dünyada yaşamadığım macera kalmadı, ama ben böylesini görmedim” demiştir.

San Diego’da bulunan McKarney Manor Korku Tünelinin yaratıcısı Russ McKarney’dir. Bu korku tüneline girmenin bazı şartları var tabi. Öncelikle 21 yaşında olmalısınız. Tünel yolculuğu boyunca tüm haklarınızdan kendi rızanız ile vazgeçtiğinizi gösteren 40 sayfalık bir feragatname imzalamalısınız. Sağlık durumunuzda hiçbir sorun bulunmamalı ve fiziksel olarak tünel yolculuğu için yeterli olmalısınız. Tünele aynı anda yalnızca iki kişi alınıyor ve içeridekilerin yolculuğu genellikle 4-7 saat arası sürüyor. Tünel içinde karşılaşabileceğiniz her şeyin size dokunma, üstünüze kusma, yüzünüzü bir şeyler ile kapatma, canınızı yakma kısaca her şeyi yapma hakkı var. Ziyaretçiler, 4 korkunç yer arasında yolculuk yapıyor ve kendilerini kafeslere kapanmış, sandalyelere bağlanmış ve kanla ‘yıkanmış’ bir şekilde bulabiliyorlar. Aynı anda 2 kişinin girdiği oteldeki korku deneyimleri filme çekiliyor. webcam’ler aracılığıyla tüm dünyada yayınlanan deneyimler, yeni ziyaretçilerin korku otelinde 8 saatlik bir meydan okumaya davet ediyor.

Bu korku tüneline girmek ücretsiz.  Bu evden çıkmayı başarırsanız 20 bin dolarlık ödülü almaya hak kazanıyorsunuz. Fakat bugüne kadar kimse bu evdeki görevlerini tamamlayarak çıkamadı. Ben korkmam diyen cesur yürek kim varsa ağlayarak pes etti, tövbeler olsun bir daha 100 bin verseler ben bu eve girmem dedi. Pes ettiğiniz anda evden çıkartılıyorsunuz. Oyun bitiyor.

Fakat bu evde yaşanan bir olay işlerin seyrini değiştirdi.  Oyunculardan biri, görevliler tarafından yapılan ağır bir işkenceler sonucu bayılmış ve öldü zannedilerek oyun durdurulmuştur. Bu yüzden neredeyse tutuklanacak olan Russ McKarney, diğer oyuncuların evin içindeki cinsel tacizin serbest olması, halüsinasyon görülmesi için oyunculara vurulan iğne şikayetleri üzerine de birçok kez davalık olmuştur. Kendisini ‘Ben çok düz bağları olan muhafazakâr bir adamım, ama sonuçta burada insanların işkence fabrikası, fetiş fabrikası olduğunu bilerek geldiği çılgın, perili bir evi yönetiyorum. Tüm bunlar anlatılanlar gibi değil, ama insanlar yaptığım filmlere dayanarak buna inanıyor.’ Diyerek savunmuştur.

Tüm bu şikayetlere, yayınlanan videolara, fotoğraflara rağmen bu yarışmaya katılmak isteyen 24 bin kişi sırada beklemektedir.

Hazırlayan: Mars

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.