GenelOku ve Düşün

KRİSTALLERLE ŞİFA

kristallerle_sifa

Kristallerle yapılan, çok uzun zamandır kullanılan terapi yöntemlerine holistik iyileşme diyoruz.

Kristallerle ilgilenen kişiler, kristallerin enerji ve frekans gücünün aslında ortada gözükenden çok daha fazlası olduğunu bilirler.

Kristaller kesik bir parmağı yerine getiremez. Fakat duygusal ve stresle ilişkili oluşan fiziksel belirtilerin hafiflemesinde, titreşim sisteminden kaynakla kullanılan araçlardır. Psikolojik süreçlerde her zaman hastalara şifa olacak, stresi azaltıp ağrı sürecini dindirecek yardımcılardır.

Bir bilim adamı olan Nikola Tesla da ‘Evrenin sırlarını keşfetmek istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim dilinde düşünün.’ demiştir. Bilim de bunu desteklediğine göre kristallerimizin şifa enerjisinden şüphemiz olmasın. Zaten kuantum fiziğiyle uğraşan bilimsel araştırmacalar, fiziksel evrenin tamamının kaynağının beş duyu organları ile ölçümlenemeyeceğini bilip, enerji ve verinin fiziksel gerçeklikle ilişkilendirilmesi için çalışmaktalar.

Dönelim taşlarımıza, taşlarımızdan alınacak şifada niyet uyulmama gibi etkileri önceki yazımızda soru şeklinde bırakmıştık. Unutmayın taşlar niyet ile ve doğru taşı seçerek çalışır.

Taş uyulmamada ne yapıyor ki demeyin geometrik düzenekler kurularak taşlara enerji yükleniyor. Holistik şifanın alanı çok detaylı her yapılanın açıklaması var. Sebepsiz kuş uçmaz. Frekans ve titreşimin yükselmesi burada önemini kazanıyor. Niyet evrendeki en yüksek enerjidir. Doğru şekilde talep etmeyi bilmek lazım.

Eylemi niyet enerjisi oluşturur. Ameller de niyetlere göredir. Eğer ortada niyet yoksa eylem de yoktur. Niyeti gerçek kılmak için; Güven, izin, özgür bırakmak ve anda olmak, anı hissetmek gerekir. Farkındalık ve şükür kristallerin şifasını bize kanal yapar. Amacımız niyetimizle paralel ilerlerse istenen sonuç önümüze çıkacaktır.

Gelelim kuvars grubundaki taşların kısaca özelliklerine, ben bir kısmını geçen yazımda ele aldım. Onları açıklamalı değil ama değinmediğim özelliklerinden ekliyeceğim.

Kuvars grubu taşlarımız neydi; Ametist, kristal kuvars, pembe kuvars, dumanlı kuvars, rutil kuvars, sitrin, obsidyen, opal, akik, kalsedon, krizopraz ve opaller kuvars grubundandır. Kuvarslar programlanabilen taşlardır. Programlama ve temizlikte ayrı bir konudur.

Ametisti önceki yazı da açmış olsak da faydaları çoktur. Uykusuzluk çekenlerin yastığının altına, avucunun içine koyması halinde şifa olacağını eklemek isterim. Düşman tavırlı insanların arasında bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin, derim.

Kristal kuvarsın ve ametistin radyasyon toplayıp zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirdiğini biliyoruz. Göz için de kristal kuvars faydalıdır.

Dumanlı kuvars kahverengi, gri ve siyah karışımı bir renkte olabiliyor. Kanser vakalarında, fiziksel bedende aurada kemoterapinin oluşturduğu hasarların onarılmasında bu taş kullanılır. Kramplara karşı etkilidir. Ana odaklanmada etkilidir. Kâbus görmeyi engeller, el ve ayak rahatsızlıklarını rahatlatır. Zihnin sesini susturup, iç huzura kavuşmayı sağlar.

Rutil kuvars, saydam, yarı saydam ve opak, içinde iğne görüntüsü bulunan türüdür. İğne ve ipliksi bir görüntüyü içinde barındırır. Hücre yenileyici bir taştır. Ruhsal ve akılsal dengeyi oluşturur. Aşkın, cinsel gücün, dinçlik ve doğal yetenek sembolüdür. Depresyon, fobi, kararsızlıklar, halsizlik, isteksizlik durumlarına göre programlanabilen bir taştır. Sindirim, kan dolaşımı dengesini sağlar ve baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.

Pembe kuvars, aşk ve sevgi taşı olarak bilinir. Beden hücrelerini yeniler. İç barışı ve uyumu sağlar. Yaralara, anjine, astıma ve görme bozukluğuna iyi gelir. Yine diğer kuvarslar gibi radyasyonun kötü enerjisini emer. Pozitif enerjiyi toplar.

Sitrinden de diğer yazımızda bahsetmediğimiz özelliklerinden eklersek; bereketinin yanında vücutta zehirli maddelerin atılmasını sağlayan özelliği vardır. Ciltte tazelik oluşturur. Sivilcelerin iyileşmesinde yardım eden ve bağımlılıklardan kurtulmada yardımcı olan bir taştır.

Akik evin enerjisini canlandırarak sizi olumsuz etkilerden arındırma özelliğine sahip bir taştır. Başarıyı simgeler ve cesareti arttırır. Fiziksel canlılık verir, tembelliği giderir. Çocukları olumsuz duygulardan korur. Çocuk odalarında kullanılabilir. Münakaşadan uzak tutar. Dünyevi başarıyı simgeler. Tembellik içi kırmızımsı ve turuncu akikleri tercih edin. Mavi renkli olanları da nazara karşı etkilidir. Konuşma güçlüğü çekenlere de faydalı, özgüven duygularını besler. Mavi akik içi ferahlatan bir taştır. Yosun akik de koşulsuz sevgi ve ruhsal gelişime yardımcı olan taştır.

Kalsedon daha mikro kristal yapıda bir taştır. Akik taşı bantlı, jasper desenlidir. Karıştırmayın diye yazıyorum, uzmanı olmayanlarca benzerlikleri ayırt edilemeyen taşlardandır. kalsedon tek renk ve düz renkler içerir. Türkiye anayurdudur. Avukat taşı olarak da bilinir. Gerilim altındayken ifade gücünüzü kuvvetlendirip, sahte davranışlardan kurtarır. Göz sağlığına ve metabolizmayı düzenlemeye kullanılabilir. Özgüven ve cesareti arttırır.

Obsidyenden de yine bahsetmiştik. Ek olarak dişetine olan faydasını ve heyecan duygusunu emdiğinden bahsedebiliriz.

Krizoprası çok duymamış olabilirsiniz, çok az nikel içermektedir. Kalsedon türünde bir taştır. Takı yapımında da kullanılır. Eskiler bu taşa başarı ve galibiyet taşı derlermiş.

Son olarak da opal; gökkuşağı taşı olarak da bilinir. Opal, kıymetli taş anlamına gelmektedir. Vücut ısınızla renk değiştirebilen ender birkaç taştandır. Kızgınlık halini sindirir ve emer. Özgürlüğün ve bağımsızlığın taşıdır. Kâbuslu rüyaları emer ve hoş rüyalar sunar. Umut, neşe, gençlik gücü taşıdır. Utangaçlığı da azaltır.

Yazan: Arzu Yaşar

KRİSTALLERLE ŞİFA” üzerine 6 yorum

  1. Taşların bu kadar çok özelliğinin olduğunu bilmiyordum. Faydalı bilgiler için teşekkür ederim.

  2. Merakı olanlar için özet halinde hazırlanmış güzel bir Makale olmuş teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.