GenelOku ve Düşün

Numeroloji Nedir?

Henüz birçok kişinin duymadığı, bazı duyanlarımızın da ne olduğunu bilmediği bir alan olmasına karşın, numeroloji Pisagor’dan beri var olan kadim bir bilgidir. Evrenin sayısal olarak matematik diline çevrilmiş halidir. Numeroloji, fal ya da kehanet değildir. Farkındalık kazanmış insanlar, bize Kur’an ‘ın şifresi, sayıların gizemi ya da kaderin şifresi diye çeşitli başlıklarla bu matematik dilinin hayatımızda yerini anlatmaya çalışmıştır.

Bu hayata getirdiğimiz öğretiler, karakteristik özelliklerimiz, istidadı ve kabiliyetlerimizin farkındalığını ifade eder. Yeteneklerimiz, meslek seçimi, ilişki analizi, bu dünyadaki görevin ve ruhun tekâmül süreci, isminin soy isminin ve doğum tarihinin içinde gizlidir. Yüzeysel bir analizde bile insan hayat yolundaki borç ve imtihanlarının gelebileceği alanları, iyi ve kötü potansiyellerini, başarı alanlarını okuyabiliyor. Bu ilmi fal ile karıştırma nedenleri kanımca, yanlış kullanılan kelimeler ve tanımadığınız insanın sizin hakkınızda bu kadar şey biliyormuşçasına önünüze sermesinin verdiği şaşkınlık. Ama bu hikmeti anladığınızda, Allah’ın tüm kâinatı sebepler dairesinde matematiksel bir denkleme oturttuğunun ispatı olduğunu görüyoruz. Anlamak diyorum; çünkü bir şeye önyargılı yaklaşmadan önce araştırıp öğrenmek gerek.

Bununla ilgili kişisel tavsiyemi de borç bilerek: asla inancınıza ters ifadeler kullanarak anlatanlarla ilerlemeyin, lazım olanı alıp oradan ayrılın, inancınızla örtüşen başka bir yer, kişi ve ya kitabı seçin. İnancınızın uyuşmadığı yerde ilerlemeye kalkışsanda, kalbin ilerlemeyecek ve sana yol aldırmayacaktır, kafanı bulandıracaktır zaten. Tabi negatife düşmeyin, bu ilmi hakkını vererek aktaranlar çıkacaktır karşınıza.

Peki, numeroloji analizi yaptırdığınızda hayatınıza ne gibi katkıları olur bakalım; ilk olarak hayat amacını bilmeyenler, bu dünyada neyi gerçekleştirmeye geldiklerinin cevabını alırlar. Karşılarına çıkacak sınavları, hatta ileri seviye yorumculardan bunları nasıl aşabileceklerini de öğrenirler. İlişkilerde potansiyel sorunları, sağlık alanında zayıf organları ve dediğim gibi yine detaylı analizle bunların şifalandırma tavsiyelerini de beraberinde öğrenebilirler.

Güçlü, zayıf yanlarınız, geliştirilebilecek yetenekleriniz, bolluk ve bereket kanalınızın açıklığı, hayatınızdaki dönüm noktalarını da size hatırlatır

Mesela, iş hayatında neden bu sorunu yaşıyorum? işimi sevmiyorum,işim rast gitmiyor gibi sorularının cevabı da analizinde gizli. Çakralarının dökümü nasıl dengeleyeceğin, elementlerinin fazla ve eksikleri, karakterinin baskınlığı, pasifliği gibi hayatını yöneten birçok alanda farkındalık ve çözümler numeroloji analizi ile ortaya dökülebilir.

Ayrıca Numeroloji, gençler için ideal bir yol gösterici, çaresiz ne yapacağını bilmeyen bireylere birer farkındalıktır. Sadece doğum tarihi ve isim soy isminizde tekâmülleriniz ve hayat rehberiniz gizlidir.

Yazan : Nysa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.