GenelOku ve Düşün

Taşlarla Şifalanma

taşlarla şifalanma

Öncelikle yazıma başlarken size bu taşla hemen çakran açılır, şuraya koy şifa olur diyen, belki hiç denemeden tavsiye veren ticari kafalardan uzak durmanızı tavsiye eder, şifanın taşlara değil yaradana ait olduğu belirterek en reel şekilde sizi bilgilendirmek isterim;

Çünkü tüm şifayı taşlara, haplara yükleyip hayal kırıklığı yaşayan sayısız insan olduğunu düşünüyorum. İnsanların inancını kaybetmek çok kolaydır. Ama şifa araçlarını doğru kullanırsak bu fiili dualarımız bizi görmek istediğimiz şifaya ulaştıracaktır buna da inanıyorum.

Deneyimle de sabittir ki size cam boncukları boyayıp satanlardan zaten bahsetmeyeceğim; sadece herhangi bir şifalı ham taşı alnına koyup üçüncü gözünün açılmasını, ya da azuriti asıp tiroidini ya da boğaz çakrasını açmasını bekleyemezsin.

Sana taşları şifası ile satan kişi, taşını çakralara uyumluyor mu, sana hangi enerji ile veriyor? Madem bunlar enerji bedenlerimizi temizliyor. Peki, bu taşın topladığı enerjiyi ben nasıl, nereye boşaltıyorum?

Herhangi bir taş herkese verilebilir mi? 

Sana iyi gelen taş ya bana alerji yaparsa?

İşte bunları bilerek taşı uyumlatan kişileri seçmeli, her hangi bir ham taşı buna iyi geliyor diyip direk takmamalı. Taşlarımızı herkesin eline verip enerjisini yükletmemeli. (Unutmamalı diş fırçası gibi bir özel eşyadır doğal taş) Temizliğini, enerji boşaltımını öğrenip yapmalı. Hangi taşın bize uymayacağını uzmanına sormalı, ya da taktığımız yerde alerji yâda baş ağrıları ile bunu tecrübe edebilmemiz mümkün.

 Her taş herkese iyi gelmez. Her taş satan size uyulmayıp uygun taşı satmaz. Ve çakranın üzerine koyduğun taş ile senin çakraların hemen dengeye oturmaz.  Nasıl ilacın saati, aç karnı, tok karnı gibi ritüelleri varsa. Bu taş ve çakra açma işlemlerinin de bir ritüeli vardır. Unutulmaması gereken en ama en önemli kural beklenen şifa Allah’tandır. Bunlar bize aracı, yol ve fiili dua edişlerimizdir. Bunu unutmazsak kafamız da şüpheler arasında kalmayacak. Beklentimiz ve şifamız doğru oranda bize ulaşacaktır.

Bunun üzerine şifa ve enerjisi yüksek taşlardan örnekler verip  taşlar için bir başlangıç yapabiliriz.

Özellikle adet döneminde sıkıntı yaşayan kramp, oburluk, bacak, sırt ağrısı çekenlere ay taşını öneririm. Nazar endişe ve duygusal dengenizde de yardımcı olabilir.

Daha sonra favori taşım ametisttir. Radyasyon bölgelerine modem ve bilgisayarın yanına koymanızı tavsiye ederim. Bedendeki fazla elektriği toplayıp hafıza ve konsantrasyon a yardımcı olur.

Ametist Taşı

Farkındalığı arttıran meditasyonda kullanılan bir taştır. Aura temizliği ve odaklanmada kolaylaştırıcı bir yardımcıdır. Sezgi yani 3. gözü kuvvetlendiren taşlardan biri ametisttir.

Emin olduğum en iyi şey ametist taşının herkese pozitif enerji verdiği ve etkilediğidir.

Kyanit taşı da kendine çeken huzur ve hareketi bir arada hissettiren bir taş benim için. Zaten mutluluk kendine güven ve şans taşı olarak tanıtılır. Çakraları uyumlar ve dengelerken,  5. Çakrayı çalıştırır. Zihin karışıklığını önleyen duygusal ve ruhsal gelişime destek veren bir taştır.

Kyanit Taşı

Sitrin taşına bakarsak, eskiden tüccarlar kasasında kimisi de cüzdanında taşırmış. Tüccar taşı diye de bilinen bu taş bolluk bereket taşıdır. Fakat ben boynumda fibromiyalji, sakinleştirici ve bağışıklığa iyi gelen yönü ile taşıyorum. Çok da temizlenmeye ihtiyacı olmadığı için bu taşın bakımı yormuyor.

Sitrin Taşı

Bir ek bilgi daha eklemek isterim. Mineralojik olarak sitrin in bir asır kadar sonraki hali ametiste dönüşmüş olarak hayat buluyor. Bir ametisti ısıya maruz bırakırsanız yapay olarak bir sitrin elde ediyorsun.

Sevdiğim bir taş da obsidyendir. Kendisi yanardağdan akan lavların soğuması ile oluşan birkaç çeşit lav taşından biridir. Lav taşları genel olarak şifası yüksek taşlardır. Kendisini boynunuzda taşıyorken teninize temas etmesini sağlayın. Alerjik bir reaksiyon yaşamadım da duymadım da; ağrı kesici ve negatif enerjileri emen özelliğinden faydalanması için temas şart. Şok, travma, tıkanma gibi olumsuz etkileri temizler.

Obsidyen Dizisi

Son olarak da her eve girmesi gereken kristal kuvars taşını öneriyorum. Enerjiyi ileten bir taş olduğu için negatif insanların yanında dışarıda tutmanız size kalkan oluşturacaktır inancındayım. Görünürde iken pozitifleri de topladığından teninize temas halinde negatiflerinizi de emecektir. Bu taşı düzenli olarak temizlik ve bakımını yapmayı unutmayalım.

Kristal Kuvars

Modem, telefon, hatta lavabo giderlerinin üzerine dahi bu taş parçalarını koyuyor size de tavsiye ediyorum. Akışkan enerjiler, kuvars  taşı ile giderlerden kaçmayacaktır.

Bu taşı bir de suyunuzu canlandırmak için önereceğim. Hiçbir toksik etkisi yoktur. Su şişenizin içine koyduğunuz bir kuvars, bize gelene kadar canlılığı yitirmiş bu suların enerjisini canlandırıyor. Canlı bir sudan şifasını da alabiliyorsunuz. Ama size tavsiyem bağırma tartışma geçen bir odadaki suyu sakın içmeye kalkmayın taşınız olsun olmasın suların da hafızası var unutmayın.

Taşlarla ve çakralarla ilgili daha ilginç bilgileri de paylaşmak için bekleyin. Taşları tabu edinmeden evrenin şifasından yararlanmanız dileği ile.

Arzu Yaşar

Taşlarla Şifalanma” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.