GenelMizah Köşesi

Yanlış Araba

Yine üç arkadaş dışarı çıktığımız sıcak ve rüzgârlı bir pazar günüydü. Sene 2006, Kızılay metroda bir süre dolaştıktan sonra, elinde cep telefonu, biriyle sessizce mesajlaşan Didem arkadaşımız biraz mahcup, biraz çekinerek:

“Arkadaşlar size bir şey diyeceğim. Ben internetten biri ile tanıştım, adı Mustafa birazdan buluşacağız fakat ben yalnız gitmek istemiyorum. Sizde gelin lütfen hatta birazdan da gelip alacak bizi.”

“Pardon ne yapacak!” Diye sinirlenmiştim. Emrivakileri sevmiyordum, bir de internetten tanışmış nasıl bir cesaret bu! Diğer arkadaş Yasemin daha ılımlı daha yumuşak huylu biriydi. Bundan dolayı olacak pek ses etmemişti. Derken ufak tefek tartışmalar, hararetli konuşmalar eşliğin de sonunda metro çarşısından yukarı çıkıldı. Sonun da ikna olmuştum ki bir bomba daha: “Bizi arabasıyla alacak.” Hayda! Çok rahatsız olsam da arkadaş hatırına buna da peki demiştim. Ben dışarıda sinirli bir şekilde beklerken, Didem arkadaşımız telefonda Mustafa ile konuşuyordu. Mustafa ona: “bir dakika içinde siyah bir araçla yanınızdayım” demişti. O esnada önümüze duran siyah arabaya binivermiştik. Arabada çalan müzik hala kulağımda; İsmail Yk Allah belanı versin.

Neyse arabaya bindik arabanın önündeki iki kişi bize gözlerini fal taşı gibi açarak: “merhaba” dedi.

Tokalaştık sürücü koltuğundaki: “ben Ahmet” dedi diğeri “ben Yıldıray.”  

“ben Seda, ben Yasemin, ben Didem” diye tanıştık.

Evet Didem de tanıştı! Tokalaştı, merhabalaştık

Kafalar öyle güzel yani neyse arabada hareket etti gidiyoruz. Didem başı önünde telefonda bir şeyler yazarken.

Günün anlam ve önemini anlatan şu soruyu sordu:

 “Mustafa nerede?

Yıldıray ve Ahmet birbirlerine bakıp yüksek bir sesle:

“Mustafa kim?” dediler.

Biz ise, Mustafa bagajda mı Didem? Mustafa nerede, diye aklımızda deli sorular şaşkın gözlerle Dideme bakıyorduk. Ben tam ortada oturmuş error veriyordum. Yasemin mavi ekrana geçmişti.

Didem ise heyecanla bağırıyor: “İnin arabadan, yanlış araba Yasemin aç kapıyı” feryatları içinde. Yasemin kapıyı açtı onlar arabayı durdurdu.

Ahmet ile Yıldıray arkamızdan “Ne güzel gidiyorduk niye iniyorsunuz?” diyorlar.

Biz manyağız çünkü önümüze duran her arabaya binip kısa süre sonra iniyoruz.

Tövbe Yarabbi! Neyse indik arabadan Mustafa arkada siyah arabasından inmiş hayırdır nereye gidiyorsunuz diye elini kaldırmış hareket yapıyor. Hemen Mustafa’nın yanına gittik doğru arabaya bindik fakat Didemle Mustafa’nın aşkı başlamadan bitti. Niye bitti diye sormazsınız diye umuyorum.

MAALESEF GERÇEK BİR HİKAYEDİR …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.